Συνέντευξη για τη διάκριση του σχολείου στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Επιλογής για την Ολυμπιάδα Πειραμάτων

Για την Πανελλήνια διάκριση του σχολείου μας στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για την επιλογή στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών EOES, όπου η ομάδα του 1ου ΓΕΛ Ναυπλίου βρέθηκε ανάμεσα στα δέκα καλύτερα σχολεία της Ελλάδας, μίλησαν στην εκπομπή «Χαμηλή Πτήση» του ΙΟΝΙΑΝ TV η καθηγήτρια Χημείας Δήμητρα Καρίγιαννη και η καθηγήτρια Βιολογίας Αλεξάνδρα Καπίρη.

Η τριμελής ομάδα που συμμετείχε στον διαγωνισμό απαρτίζεται από τους μαθητές: Αγγελική Τσίρου, Σωτήρης Σωτηρίου και Πάτροκλος Αλωνιστιώτης, με αναπληρωματικά μέλη τους: Λένια Λεκοσιώτη και Γιάγκο Μαστορίκο.

Μέντορες-εκπαιδευτές της ομάδες είναι οι καθηγήτριες: κα Καρίγιαννη Δήμητρα, κα Παπαδημητρίου Μαριρένα, κα Πραχάλη Αυγή και κα Καπίρη Αλεξάνδρα.

Δείτε τη συνέντευξη:

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ