Ο Θοδωρής Γκόνης κοντά στους μαθητές του 1ου ΓΕΛ Ναυπλίου

Τη Δευτέρα, 9 Μαϊου το σχολείο μας είχε τη μεγάλη χαρά να υποδεχτεί έναν ξεχωριστό άνθρωπο του πνεύματος, τον λογοτέχνη, στιχουργό και σκηνοθέτη Θοδωρή Γκόνη, που βρέθηκε στο Ναύπλιο για την παρουσίαση του νέου του βιβλίου, «Το μαύρο φόρεμα του κόρακα». Ο Θοδωρής Γκόνης επισκέφθηκε το σχολείο στο οποίο υπήρξε μαθητής μετά από πρόσκληση της διευθύντριας, κας Σοφίας Πανταζή.

Στη διάρκεια της επίσκεψής του συναντήθηκε με τον άλλοτε συμμαθητή του και καθηγητή του σχολείου μας, Τόλη Κοΐνη, και ξανακάθισε μαζί του στο θρανίο για μια αναμνηστική φωτογραφία ενώ δέχτηκε ερωτήσεις από τη συντακτική ομάδα του σχολικού περιοδικού.

Ο κ. Γκόνης ενθουσίασε με την προσήνεια και τον μεστό λόγο του τους/τις μαθητές/τριες της Α΄ Λυκείου που είχαν την τύχη να συνομιλήσουν μαζί του και να του θέσουν ερωτήσεις για το έργο του αλλά και για τις δικές τους αναζητήσεις.

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ