Εκπαιδευτική εκδρομή της Β΄ τάξης στην Πάτρα

Στις 28-30/4/2023 η Β’ Λυκείου του σχολείου μας πραγματοποίησε 3ήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στην Πάτρα με τη συνοδεία των καθηγητριών Ανθούλα Κουτσουμπού, Ανθή Φιλιππίδη, Ευαγγελία Ζβίντζου και Αικατερίνη Κοκκαλιάρη.

Με σύμμαχο τον ανοιξιάτικο καιρό επισκεφτήκαμε το ολοζώντανο κέντρο της πόλης των Πατρών, την Πανεπιστημιούπολη, το κάστρο, τον Ι.Ν. Αγίου Ανδρέα, το πρωτοποριακό Αρχαιολογικό Μουσείο Πατρών, καθώς και την πανέμορφη Ναύπακτο στην απέναντι πλευρά του Κορινθιακού κόλπου.

Οι μαθητές, πέρα από τις όμορφες εικόνες, χάρηκαν και τη δυνατότητα να ψυχαγωγηθούν και «να βρεθούν όλοι μαζί», όπως οι ίδιοι είχαν εκφράσει ως αίτημα, λίγο πριν από το τέλος της σχολικής χρονιάς και την απαιτητική εξεταστική περίοδο.

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ