«Το Φλασάκι» #7 – Δείτε το νέο τεύχος του περιοδικού μας

Το νέο τεύχος του περιοδικού µας γεννήθηκε από την επιτακτική ανάγκη να βρεθούµε ξανά µαζί: να κουβεντιάσουµε, να γελάσουµε, να ερευνήσουµε, να µοιραστούµε ιδέες, να βρούµε συνεργάτες, να βρούµε τους φίλους µας, να βρούµε τους μαθητές µας κι αυτοί τους δασκάλους τους.

Η περίοδος της καραντίνας και της τηλεκπαίδευσης δηµιούργησε την ανάγκη για µια «εξερεύνηση» αυτού του πρωτόγνωρου βιώµατος, της αναγκαστικής απόστασης και της διαµεσολάβησης της οθόνης.

Αποφασίσαµε λοιπόν, να αφιερώσουµε το περιοδικό µας στην πανδηµία και τη «ζωή αλλιώς» των µαθητών, δίνοντάς τους την ευκαιρία να δηµιουργήσουν ένα τεύχος ψυχοθεραπευτικό, «αναµνηστικό» αλλά και αναζωογονητικό: µε την ελπίδα ότι η πανδηµία γίνεται πια παρελθόν, το περιοδικό µας ξαναξεκινά µε φόρα και χαρά τη δηµιουργική ζωή του σχολείου µας!

Δείτε και διαβάστε το νέο τεύχος του περιοδικού μας:

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ