Η τελετή του αγιασμού στο 1ο και 2ο Λύκειο Ναυπλίου 2020-21

Ο Μητροπολίτης Αργολίδας Νεκτάριος τέλεσε τον καθιερωμένο αγιασμό στο 1ο και 2ο Λύκειο Ναυπλίου, στις 11 το πρωί της Δευτέρας 14 Σεπτεμβρίου.

Λόγω των μέτρων για τον κορωνοϊό στον αγιασμό συμμετείχαν εκπρόσωποι των μαθητών.

Παραβρέθηκαν επίσης η διευθύντρια του 1ου Λυκείου Ναυπλίου Σοφία Πανταζή, η διευθύντρια του 2ου Λυκείου Ναυπλίου Παναγιώτα Σκλήρη, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας Βασίλης Πολύδωρος, ο βουλευτής Αργολίδας Γιάννης Ανδριανός, ο Δημαρχος Ναυπλιέων Δημήτρης Κωστούρος, η Πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΤ και των σχολικών επιτροπών Μαρία Ράλλη και εκπρόσωποι των καθηγητών των δυο σχολείων.

Στο τέλος της τελετής ο Μητροπολίτης Αργολίδας αγίασε τους υπόλοιπους μαθητές ξεχωριστά σε κάθε τμήμα.

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ